Tan Tankut'tan; iki Alazlı ve bir Mulâ şarkısı
  3-   Mulâ! Mulâ!    3-   Beautiful Mulâ    2-   Alazlı'nın en güzeli    1-   Alazlılı nâzlı yârim 
Anasayfa Haberler Köy Konumu Muhtar Okulumuz Sözlük Bağlantılar Arama
Mulâlilar'ın sitesine hoşgeldiniz! Anasayfan yap | Deutsche Startseite
Galeriye giriniz!
Alazlı İlköğretim Okulu sitesine giriş
Eğitim ve Öğretim

Alazlı İlköğretim Okulu


Alazlı İlköğretim Okulu
Okul binası inşaatına köy bütçesiyle alınıp Milli Eğitim`e hibe edilen arsa üzerinde, ihaleyi alan müteahhit tarafından 1957 yılı mart ayında başlandı. 1957 yılı sonbaharında yapım tamamlanmış ve okul 1957-1958 öğretim yılı hizmete açıldı.

İki dershane, bir idare odası ve bitişik lojman şeklinde inşa edilmiş olan binanın arsaya uygun şekilde yerleştirilmemesi sonucu batı yönündeki giriş kapısı 1967 yılı yazında doğu yönüne alındı. Yine aynı yıl dershane sayısının ihtiyaca cevap vermediği için bina içinde bazı tadilatlar yapılarak idare odasının yeri değiştirilmiş ve iki olan dershane sayısı üç dershane durumuna getirildı.

Okul binasının çatısının yıpranması nedeniyle 1980 yılı yazında çatı onarımı yapıldı.

Okul bahçesine 1981 yılında Atatürk büstü yapıldı.

Alazlı İlköğretim Okulu
1986 yılında küçük onarımlar için ödenek çıkarılmış ve gerekli onarımlar yapıldı.

Ancak zamanla okul binasının öğrenci bakımından yetersiz olması ve binanın çok eski olması, yapılacak onarımında uzun ömürlü olmayacağı , maliyetinin yüksek olacağı, okulların ilköğretim okullarına dönüştürülmesi sebepleri göz önüne alınarak yeni bir okulun yapılmasına karar verildi.

1993 yılında gerekli çalışmalara başlanarak, köyün yukarı mahallesinde 2757 metre kare yer üzerinde gerekli incelemeler başla. Gerekli teknik raporlar verilmişti. Sonunda bu arsanın İlköğretim Okulu için uygun olduğuna karar verilmişti. Böylece okul binasının yapımına başlanmıştı. 1997 yılında iki katlı, iki WC`si, 8 sınıfı, 5 idari odası olan Alazlı İlköğretim Okulu tamamlanmıştı. Okulun yapımına, köylü arsayı satın alarak bağışlamış ve iş gücü yardımında bulundu.

Okul 1997-1998 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönem hizmet vermeye başladı. Soba ile ısıtılan okula, yapımından iki yıl sonra fuil oil ile çalışan kalorifer sistemi kuruldu. Okulda 2004/2005 eğitim-öğretim yılında idari odalardan biri sınıf haline getirilerek anasınıfı açıldı.

Kaynak: okul.alazli.net
Buradan devam edin:
»  (Okulumuz üzerine daha kayıtımız yok.)


Content Management Powered by CuteNews

Bu site, Erol Sürül tarafından hazırlanmaktadır. Içeriğinin gelişmesinden, tüm Mulâlilar sorumludur.